Jak vznikala obálka románu

NĚMÉ DUŠE

Tento obrázek už na tebe možná někde na sítích vyskočil…

Pojď se nyní podívat, jak vznikal.

Vždy se snažím dávat svým nejvěrnějším čtenářům něco navíc. Proto jsem pro tebe připravila pohled do zákulisí, jak vypadá proces tvorby obálky.

Původní návrh na obálku Němé duše

Má autorská představa

Aneb co jsem svému redaktorovi poslala, když jsme se začali bavit o tom, co by se mi líbilo mít na obálce.

Můj autorský styl je zaměřený především na děj a na postavy. Na popisy jsem nikdy moc nedala ani jako autorka ani jako čtenářka. Z toho důvodu jsem požádala jednu dobrou duši, aby mi vygenerovala masku tygra uprostřed džungle pomocí umělé inteligence, a tento návrh jsem pak poslala Jirkovu, mému redaktorovi, že nějak takto by to mohlo vypadat.

Když jsem dostala nazpátek první návrhy, chtělo se mi brečet.

Zpracováním obálky byl pověřený Adam Pižurný, který je známý tím, že pro svou tvorbu využívá technologií AI.
Jenže v mých požadavcích stálo, že nechci, aby bylo z obálky poznat, že se pod maskou skrývá člověk. A to ani jeden ze zaslaných návrhů nesplňoval. Nakonec jsem ale sama uznala, že na některých představách není nutné trvat.

Aby tygr vypadal jako tygr…

V Hostu se víc líbil druhý z návrhů, můj přítel se o něm ale vyjádřil, že postava vypadá jako samuraj s ušima. Nemohla jsem to dostat z hlavy, takže se s obrazem dále pracovalo tak, aby „tygr“ působil opravdu jako tygr.

Po zapracování připomínek mi v e-mailu přistály další dvě verze. Tentokrát už jsem byla spokojená a ještě víc se to umocnilo, když přišel další návrh, kde grafika není tak realistická, ale působí mnohem víc, jako by ji někdo skutečně maloval.

Výsledek znáš…

A já doufám, že tě (nejen) obálka dostatečně naláká k tomu, abychom se spolu „potkali“ přímo skrze stránky knihy.
Věřím, že se ti bude líbit. 💚

Předprodej na mých stránkách odstartuje 1. října.

Jitka